Wisenet: Güvenlik sisteminin güvenliği

Tüm dünyadaki yerel makamlar ve merkezi hükümet birimleri, video gözetim sistemlerinin halkın hayatlarını güvenli bir şekilde geçirebilmelerini sağlamada oynayabileceği önemli rolü uzun zaman bönce keşfetmiştir. Suç faaliyetlerini ve anti sosyal davranışları saptamak ve caydırmak, trafik yönetmeliklerini uygulamak ve kalabalıkları yönetmek, güvenlik ve güvenlik personelinin herhangi bir tehdide veya kabul edilemez davranışa etkili bir yanıt vermesine yardımcı olabilecek entegre bir video gözetim sistemi çözümünün yalnızca birkaç yararı.

Mevcut ekonomik ortamda, hükümet organlarının harcamalarına kısıtlamalar getirmesi muhtemel olduğu kabul edilmekle birlikte, etkili video gözetim sistemleri ihtiyacı şimdiye kadarki kadar büyük olmasa da büyüktür. Neyse ki, yardım, neredeyse her projeye uygun maliyetli çözümler üretebilen çeşitli güvenlik ürünleri formunda hazır bulunmaktadır.

Hava şartlarına ve darbelere dayanıklı modeller ve çevre koşullarından bağımsız olarak etkili bir şekilde performans gösterebilen modelleri içeren kapsamlı bir fotoğraf makinesi seçenekleri mevcuttur. En yeni kameralardan birçoğu, görüntüleri aynı anda çeşitli kare hızlarında ve farklı çözünürlüklerde birden fazla konuma iletme seçeneği sunan MJPEG, MPEG-4 ve bant genişliği dostu H.265 sıkıştırma yöntemleri ile çoklu akış sunar. Bu, farklı yetkili kullanıcıların canlı görüntüleri bir yerde izlemelerine, diğerinde video kanıtları kaydetmelerine olanak tanır. Aynı zamanda, görüntüler dahili SD hafıza kartına kaydedilebilir ve akıllı telefona gönderilen herhangi bir olayın e-posta bildirimine kaydedilebilir.

Progresif Tarama teknolojisi, çok sayıda kameraya entegre edilmiştir ve hareketli nesnelerin yüksek kalitede video çekimini optimize eder, örneğin, hareket bulanıklığı efekti olmadan araç plakalarını okumak mümkün olur.

Kritik altyapı projelerine pratik yararlar sağlayan gelişmiş özellikler

Dijital Otomatik İzleme: 4K (12 megapiksel) kameralar son derece yüksek tanımlı görüntü yakalar. Wisenet P serisinden olanlar gibi bazı modellerde, gece saati gibi düşük etkinlik süreleri sırasında hareket eden nesneleri veya insanları algılamak için kullanılabilen Dijital Otomatik İzleme özelliği bulunur. Bu, operatörlerin kamuya açık alanlardaki faaliyetleri yakından takip etmesini kolaylaştırıyor.

Analytics: Hanwha Techwin gibi önde gelen üreticiler tarafından geliştirilen güçlü açık platform DSP yonga setlerine sahip kameralar, kameralarda çalıştırılabilecek çeşitli kenar tabanlı uzman analitik uygulamalar anlamına geliyor. Bir ses analiz fonksiyonu, silah sesleri, patlamalar, çığlıklar ve kırık cam gibi kritik sesleri tanımlayabilir ve acil servislerin herhangi bir olaya hızlı ve etkili bir şekilde tepki vermesini sağlamak için derhal bir alarm yükseltir.

WDR: Çoğu kamerada, zıt ışık koşullarının güçlü olduğu yerlerde net, keskin görüntülerin çekilebilmesini sağlamak için farklı pozlamalarla 2 kare oluşturan WDR özelliği bulunur. Birçok Wisenet fotoğraf makinesinde yer alan en yeni 150dB WDR, daha doğal bir görüntü oluşturmak için 4 çerçeve kullanır ve standart WDR’nın kritik bir zayıflığı olan bulanıklık olmadan keskin görüntüler sunar. Belki de güneş ışığının değişik derecelerine maruz kalabileceği alanlara yerleştirilmesi gereken kameralar için heyecan verici bir yenilik.

360 derecelik kameralar: Tek bir 360 derecelik kamera, çok daha fazla sayıda standart kameranın normalde gerekli olabileceği tüm alanı verimli ve düşük maliyetli bir şekilde kapatabilmek için gerekli olan tek şeydir . 360 derecelik bir kamera, operatöre bir alanın tam bir görüntüsünü vererek mükemmel bir video çözümü tamamlarken, yüksek tanımlı statik veya pan / tilt kameralar, herhangi bir olayın detaylarını yakından görmek ve görüntünün kör olmasını sağlamak için zum yapmak üzere konuşlandırılabilir. noktalar.

Tamamlayıcı sıkıştırma teknolojisi: En son nesil Full HD ve 4K kameralar, yüksek çözünürlüklü videoyu operasyonel veya kanıt amaçlı olarak saklama ihtiyacı duyduğunda pahalıya mal olabilir. Bunun nedeni, çok pikselli, yüksek çözünürlüklü görüntülerin, tam çerçeve hızı ve çözünürlükte kaydedildiğinde bir NVR veya sunucunun kapasitesini çok hızlı doldurabilmesidir.

Son zamanlarda bulunan tamamlayıcı sıkıştırma teknolojisi, görüntüdeki harekete göre kodlama, dengeleme kalitesi ve sıkıştırmayı dinamik olarak kontrol etmektedir. Bu, H.265 sıkıştırması ile birleştirildiğinde, mevcut H.264 teknolojisine kıyasla bant genişliği verimliliği% 99’a kadar geliştirilebilir, böylece kameralar mevcut en bant genişliği dostu kamera aralıkları olur.

Video Yönetimi: Hanwha Techwin gibi üreticiler, IP ağ kameralarının, kayıt cihazlarının ve sunucularının verimliliğini ve kullanım kolaylığını en üst düzeye çıkaran yönetim yazılımı sunmaktadır. Hanwha Techwin’den Smart Security Manager (SSM) Enterprise, tamamen entegre bir güvenlik çözümü sunmak için davetsiz misafir alarmları, yangın algılama, erişim kontrolü ve ANPR (araç numarası plakası tanıma) gibi üçüncü parti sistemler ile entegrasyonu kolaylaştırıyor.

Koaksiyel kablo üzerinden Full HD görüntüler : Birçok nedenden ötürü güvenlik veya operasyon yöneticilerinin analogdan IP ağına dayalı bir video gözetim çözümü taşımaya hazır olmadığı birçok mevcut kritik altyapı kurulumu bulunmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak Hanwha Techwin, mevcut koaksiyel kablo üzerinden 1080p Full HD görüntüler sunan HD + kameralarını ve DVR’lerini tanıttı.

Siber tehdit

Bilgisayar korsanlarının canlı görüntülere erişme veya özel veya güvenlik açısından hassas alanlarda bulunan kameralar tarafından çekilen kayıtlı görüntüleri alma yeteneği, kritik altyapı sitesi güvenliği için büyük bir endişe kaynağıdır.

Hanwha Techwin gibi video gözetim çözümleri üreticileri, bir kamera tasarım aşamasında güvenlik kimlik bilgilerinin belirgin bir adım atılması da dahil olmak üzere, saldırı tehdidini en aza indirgemek için uygulanabilecek bazı basit işlemlerin bulunduğunu kabul ettiler. ‘güzel’ ekstra özellik ekledi, ayrıca ‘arka kapı’ yoluyla erişim kazanma olasılığını ve ilk kurulum işlemi sırasında güvenli kapsamlı bir şifrenin zorunlu ayarını kaldırdı.

Hiçbir üretici% 100 garanti sunamazken Hanwha Techwin, çözümlerinin bütünlüğüne yönelik gelişmekte olan yeni tehditleri tespit etmek için tasarlanmış sürekli bir test ve izleme programına sahiptir ve onlarla savaşmak için ürün yazılımının ileri sürümlerini geliştirmek için hızlı bir şekilde hareket edebilmektedir.

Video gözetimi, uzun yıllar, kritik altyapıyı korumaktan sorumlu kişiler için güçlü bir araç sağlamıştır. Terörist saldırı riski ve örgütlü suç çetelerinin artan oranda sofistike faaliyetleri, güvenlik uzmanlarının saldırmaya kararlı olanlardan bir adım önde olmalarına yardımcı olmak için video gözetim teknolojisi çözümlerinin her zamankinden daha fazla önem taşıdığı anlamına geliyor insanlar, mülk ve varlıklar.

Daha ayrıntılı bilgi için securiturk.com