WISENET 7 YONGA SETİ

Yeniliklerle dolu 30 Yıl ve Yarını Değiştirecek 7 Olanak: Wisenet7

1990 yılında Hanwha Techwin, ilk CCTV kamerasının lansmanı ile video gözetim işine ilk adımını attı. Analog kameradan başlayan yolculuk, ağ sistemine ve günümüzün AI çözümüne geçişten geçen bir dizi yenilikti.

Hanwha Techwin’in son 30 yılına ve gelecek nesil yeterlilikleriyle geleceğin olanaklarına bir göz atalım.

30 Yıllık Yenilikler

1990,
İLK CCTV KAMERASININ GELİŞTİRİLMESİ

CCTV teriminin bile halka biraz aşina olmadığı 1990 yılında Hanwha Techwin, analog sistem tabanlı renkli CCTV’nin geliştirilmesi ile video gözetim işine ilk adımı attı. Bununla başlayarak, Hanwha Techwin Kore’nin ilk Otomatik İrisli lensini, birinci sınıf ultra düşük ışıklı kameraları ve yüksek performanslı WDR kameralarını piyasaya sürdü. Bu analog kameralardaki yenilikçi teknolojisiyle Hanwha Techwin’i, pazarda önemli bir oyuncu haline getirdi.

▲ HANWHA TECHWİN TARAFINDAN 1990 YILINDA ÜRETİLEN İLK GÜVENLİK KAMERASI: CCS-5
2007 – 2019,
ANALOGDAN AĞ SİSTEMİNE GEÇİŞ, ZORLUKLAR VE YENİLİKLER

Hanwha Techwin analog ürünleriyle ticari bir başarı görmesine karşın, teknolojideki değişiklikler hızlıydı. İnternetin gelişmesiyle birlikte, bilgisayarlar ve cep telefonları da dahil olmak üzere elektronik cihazların kullanımı popüler hale geldi ve dijital iletişim daha hızlı ve daha kolay hale geldikçe ağ video izleme pazarının hızla büyümesine yol açtı. Eğilimin yanı sıra, müşterinin hızlı ve rahat kurulumu destekleyen ağ kamera sistemlerine olan isteği artmaya başladı.

Ağ video güvenlik ürünleri, süreç ve sistem yapılandırmasından bitmiş ürünlerin kalite testine kadar tüm aşamalarda analog ürünlerden tamamen farklıydı. Hanwha Techwin, analog çözümlerde lider teknolojiye sahipti, ancak ağ sistemine geçiş zorlu bir işti.

Analog sisteme dayanan optik ve video işleme teknolojileri ile Hanwha Techwin, ağ ürünü için sadık müşterilerinin isteklerini topladı ve 2007’de ağ ürün serisini başlattı.

Ağ ürünlerine gösterilen çaba dikkate alındığında sonuç tatmin edici değildi. Ama Hanwha Techwin asla vazgeçmedi. Sürekli yatırım yaptı ve geçmişin analog döneminden beri sahip olduğu kendi yonga setini geliştirmeye odaklandı ve nihayet 2013’te 3. nesil ağ yonga seti (Chip on System) Wisenet ile donatılmış Wisenet 3 ağ kamera ürün serisini başlattı.

Büyük yatırımlar ve teknolojik yetenekler olmadan yonga setini geliştirmenin neredeyse imkansız olduğu durumda, Hanwha Techwin’in ürünlerde rekabet üstünlüğünü sağlama çabalarının bir sonucu olarak üretildi. Ve bu, Hanwha Techwin’in ağ ürünlerinin benzersiz bir performansla piyasada bir izlenim yaratması için bir dönüm noktası oldu. O zamandan beri Hanwha Techwin, yeni nesil Wisenet yonga seti ile ürün serilerini tanıttı: Üst düzey Wisenet P, yüksek performanslı Wisenet X, uygun fiyatlı Wisenet Q ve özel ortamlar için Wisenet T serisi dahil ağ kamera sistemi ürün yelpazesi ile küresel video gözetim işini genişletti.

Yarınlar için 7 olanak

2020

YENİ NESİL, WİSENET7

2020’de Hanwha Techwin, 30 yıllık teknoloji yoğun yeni yonga seti Wisenet7 ile donatılmış yeni bir ürün serisi sunuyor.

Bugün, her zamankinden daha hızlı hareket eden en son teknoloji çağında yaşıyoruz. 5G, Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zeka (AI) gibi yeni ortaya çıkan teknolojiler, küresel endüstride eşiksiz değer değişimlerini yönlendiriyor. Analogdan ağa kademeli bir geçiş yapan ve pazarda dikkat çekici bir izlenim bırakan Hanwha Techwin, 2020’de yine yenileşimin kesiştiği noktada bulunuyor.

7 YENİ DEĞER

1) SİBER GÜVENLİK

Wisenet7, güvenli önyükleme / işletim sistemi / depolama, imzalı bir üretici yazılımı / açık platform uygulaması, güvenli JTAG(Ortak test eylem grubu) ve daha fazlası ile endüstrinin en yüksek siber güvenlik politikası düzeyleriyle uçtan uca siber güvenlik sunar. Hanwha Techwin, sertifikaları ürüne yalnızca geliştirme aşamasında değil aynı zamanda üretim aşamasında da gömmek için kendi aygıt sertifika düzenleme sistemini kurdu.

2) DEĞİŞKEN AYDINLATMADA DAHA NET GÖRÜNTÜLER İÇİN YENİ WDR TEKNOLOJİSİ

Wisenet7 yakınsama teknolojilerini kullanarak adli seviye görüntü sunar. Değişken pozlarda filme alınan çoklu kareler oluşturulurken gürültüyü azaltmak için Dinamik Aralık en üst düzeye çıkarılmıştır. Yeni benimsenen Sahne Analizi teknolojisi, kameranın optimize edilmiş WDR görüntüsü üretmesine yardımcı olur. Dahası, görüntünün arka ışık alanını analiz eden ve kontrastı artıran teknolojiyi benimseyerek, görüntü daha net hale geldi ve daha iyi bir nesne tanıma sağladı.

3) GELİŞMİŞ DÜŞÜK IŞIK PERFORMANSI

Wisenet7, düşük ışıklı ortamlarda hareketli nesnelerin hareket verilerini analiz eder. Filtreler ve düşük ışık koşullarında sensör gürültüsünü önemli ölçüde azaltmak için yeni bir Gürültü Uyarlama Algoritması kullanır. Bu daha net görüntüler, düşük ışıkta nesne tanıma performansı için sonuçları iyileştirir.

4) GELİŞTİRİLMİŞ LENS BOZULMA DÜZELTMESİ

Wisenet7, geniş açılı lenslerin neden olduğu bozulmayı düzeltir. Bu, insan algılamasına daha yakın, geniş görüntülerin oluşturulmasını sağlar.

5) MODÜLER ÜRÜN TASARIMI İLE KOLAY KURULUM

Wisenet7 kameralar kurulumu kolaylaştırdı. Wisenet7 kameralarla, kurulum için merdiven üstünde harcanan çaba ve zaman önemli ölçüde azaltılabilir. Wisenet7 ürün serisi, kolay kurulumu için övgü alan Wisenet X Plus serisinin mıknatıslı modüler tasarımı benimsendi.

6) YEPYENİ PTZ – YAPAY ZEKA TABANLI HEDEFLENEN NESNE OTOMATİK İZLEME

Wisenet7 PTZ kameralar, Yapay Zeka (AI) tabanlı nesne algılamaya dayalı araçlar ve kişiler gibi algılanan nesnelerin Otomatik İzlenmesini destekler. Önceki teknoloji çerçevedeki herhangi bir hareketli nesneyi izlediğinden bu, anlamlı nesnelerin daha doğru bir şekilde izlenmesine sağlar. Wisenet7 PTZ kameralar geleneksel modellerden % 30 daha küçüktür ve kurulum tek bir kişinin kurması için yeterince kolay hale getirilmiştir. (Wisenet7 PTZ Kamera serisi 2020’nin 4. Çeyreğinde piyasaya sürülecek)

7) YAPAY ZEKA (AI) TABANLI NESNE ALGILAMA İLE GELİŞMİŞ OPERASYONEL VERİMLİLİK

Geleneksel modellerin hareket algılamaları piksel hareketine dayanıyordu ve sık sık yanlış olay alarmlarına neden oluyorlardı. Wisenet7 ‘nin yapay zeka tabanlı nesne algılama teknolojisi ile kameralar artık insanlar, yüzler, araçlar ve plakalar gibi nesnelerin özelliklerini tanıyor ve sınıflandırıyor. Böylece, yanlış olay alarmları önemli ölçüde azaltılıyor ve daha verimli işlemler yapmanıza olanak sağlıyor.