Otomatik Olay Tespiti Çözümleri

Video gözetim ve analiz teknolojisi, trafiği akıcı halde tutmak için bir araya geliyor.

Şehir merkezlerinde, karayolları ve otoyollarda tıkanıklığa neden olan araçların sayısının artması yerel yönetimlere, herhangi bir trafik olayına hızlı ve etkili bir şekilde müdahale ederek trafik sıkışıklığının oluşabileceğini öngörme ve trafiği akıcı halde tutma için sürekli artan bir baskı uygulanıyor.

Video gözetim uzmanları Hanwha Techwin ve analitik uzmanları Sprinx Technologies uzmanlığını, eksiksiz, dağıtımı kolay ve uygun fiyatlı bir trafik olay tespit ve raporlama çözümü sunmak için birleştirdi.

Sprinx Trafik AID (Otomatik Olay Tespiti)

Traffic AID, yerleşik Hanwha Techwin yüksek çözünürlüklü Wisenet X kameralar üzerinde çalışan kenar tabanlı bir uygulamadır.

Trafik AID çözümünün tamamı, yollar, otoyollar, tüneller ve kavşaklar gibi kritik altyapıdaki trafik akışındaki olayları ve olayları güvenilir bir şekilde tespit edebilir.

Trafik AID, trafik olayları oluştuğunda bir uyarı üretir ve güvenilir trafik akışı verileri sağlar. Bütün bilgiler daha sonra sezgisel bir web kullanıcı arayüzü ile iletilir.

Sprinx Yaya ve Durma Algılama (PSD)

PSD uygulaması, duran bir aracı ve bir tüneldeki yaya veya banketleri, acil durum sığınma yerleri gibi yol kenarındaki yaya yerlerini tespit edebilir.

Sprinx Trafik Akışı
Trafik Akışı uygulaması, yollarda, otoyollarda, tünellerde ve şehirlerde trafiği izlemek için ideal bir video gözetleme çözümüdür. Durdurulmuş araçları algılayabilir, trafik akışını tahmin edebilir ve operatörleri yollardaki sıkışıklık ve tıkanıklık için otomatik olarak uyarır. Gelişmiş video algılama teknolojisine dayanan Sprinx Traffic Flow, iki farklı trafik şeridi / alanını aynı anda izlemenize olanak tanır.

Sprinx Trafik Akışı aşağıdaki olayları tespit eder:

  • Durdurulmuş araç (anayol, sert omuz, acil durum yatağı, park alanı yok)
  • Yavaşlama / Yaklaşık Kapasite Akışı
  • Sıra / Sıkışıklık

Sprinx Trafik Veri
Trafik Veri uygulaması, motosiklet, araba, kamyon ve otobüslerin akışını izlemek için şehir ortamları düşünülerek tasarlanmıştır. Bir Wisenet X kameranın görüş alanındaki taşıtları takip edebilir. Aynı anda ve her iki yönde de iki bağımsız yol / bölge hakkında veri toplayabilir.

Trafik Verileri, aşağıdakileri içeren ilgili istatistiksel verileri kaydedebilir ve depolayabilir:

  • Araç sayımı ve sınıflandırılması
  • Trafik yoğunluğu ve akışı
  • Ortalama hız

Sprinx Trafik Hub
Sprinx Traffic Hub, Sprinx Traffic Applications çalışan birden fazla ağa bağlı kameradan veri toplanması ve toplanması için kullanılan bir sunucu yazılımı uygulamasıdır. Web Kullanıcı Arayüzü sayesinde Traffic Hub, kameralar tarafından algılanan tüm trafik olaylarına hızlı bir şekilde genel bakış sağlar ve araç sayımı ve ortalama hız gibi trafik verileri ile ilgili kapsamlı grafikler sağlar.

Traffic Hub, toplanan olayları pdf olarak dışa aktarma aracını içerir; operatörlerin sistem performanslarını değerlendirmelerinde yardımcı olur. Ayrıca, ITS platformları, SCADA ve PSIM de dahil olmak üzere 3. parti sistemlerle kolay entegrasyon sunar.

Karmaşık mimarilerde Traffic Hub, kameralardan toplanan tüm olayları 3. parti yazılımlara veya VMS platformlarına yönlendiren bir proxy sunucusu olarak çalışabilir. Bu özellikler, ağ üzerinde bağlı olan her kamera ile iletişimden kaçınarak entegrasyon sürecini kesinlikle basitleştirir. Aynı iletişim arabirimi, yol bakımı durumunda 3. parti uygulamaların algılama özelliklerinin bir kısmını veya tamamını devre dışı bırakmasını sağlayabilir

Entegre çalışabildiği WISENET Kameralar:

 

 

 

 

Ürün broşürüne ulaşmak için tıklayınız.

Daha fazla bilgi için securiturk.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon numaramız: 0850 259 30 00

Kaynak: Hanwha-security.eu