Odak: Sağlık Sektörü

Çoğu hastanenin sıfır tolerans suç politikasına sahip olması büyük bir gerekliliktir. Hastane ve sağlık ortamlarındaki doktorlar, hemşireler ve idare personeli, kendilerini sürekli olarak sözlü ve fiziksel tacizlere maruz kalmaktadır. Çoğunlukla hastaların neden ilk etapta hastaneye geldiğiyle ilgili olan bu konu, yani içki ve uyuşturucu kullanımı nedeniyle ortaya çıkan bu çatışma, hastane personelinin düzenli olarak şiddetli saldırılara maruz kalmasına neden olmaktadır. 

Polisin bildirilen her olaya zamanında cevap vermesini beklemek gerçekdışıdır ve bu nedenle Wisenet (Hanwha Techwin)’in en yeni nesil video gözetim çözümlerinin yenilikçi özelliklerle donatılmış olması hastane güvenlik personelinin elini güçlendirmektedir. 

Hastanelere gerçek hayattaki pratik yararlar sunan özelliklerin listesi şunları içerir:

Dijital Otomatik İzleme: 4K (12 megapiksel) kameralar, inanılmaz ölçüde kaliteli görüntüleri yakalarlar. Wisenet -P serisi gibi bazı modellerde- kameralarda,  düşük etkinliğin olduğu ancak suçun daha yüksek olduğu zamanlarda -gece gibi- hareketli nesneleri veya insanları algılamak için kullanılabilen Dijital Otomatik İzleme özelliği bulunur. Bu, hastane güvenlik personelinin ve kontrol odası operatörlerinin gözetimsiz alanlardaki ve otoparklardaki faaliyetleri yakından takip etmesini kolaylaştırır.

Çözümeleme (Analitik): Wisenet X serisinin merkezinde bulunan güçlü bir açık platform DSP yonga seti, kameralar üzerinde çalıştırılabilen çeşitli analitik uygulamaların kamera tarafından işletilebileceği anlamına geliyor. Örneğin bir ses analiz fonksiyonu, silah sesleri, patlamalar, çığlıklar ve kırık cam gibi kritik sesleri tanımlayabilir. Ardından hastane çalışanlarının herhangi bir olaya hızlı ve etkili bir şekilde tepki vermesini sağlamak için bir alarm oluşturur.

WDR: Çoğu kamerada, zıt ışık koşullarının güçlü olduğu yerlerde net, keskin görüntülerin çekilebilmesini sağlamak için farklı pozlamalarla 2 kare oluşturan WDR özelliği bulunur. Birçok Wisenet kamerada yer alan en yeni 150dB WDR, daha doğal bir görüntü oluşturmak için 4 çerçeve kullanır ve standart WDR’nın kritik bir zayıflığı olan bulanıklık olmadan keskin görüntüler sunar. Belki de çeşitli derecelerde güneş ışığına maruz kalabilecekleri bir hastanenin alanlarında konuşlandırılması gereken kameralar için heyecan verici bir yenilik.

360 derece kameralar , hastane acil servisi  gibi ortamlarda 7/24 faaliyet izlemesi gerekliliği olan projeler için giderek daha fazla tercih edilmektedir. Tek bir Wisent P PNF-9010R 12 megapiksel 360 derece kamera, çok daha fazla sayıda standart kameranın normalde gerekli olabileceği tüm alanı verimli ve düşük maliyetli bir şekilde görüntüleyebilir. 360 derecelik bir kamera, operatöre bir alanın tam bir görüntüsünü vererek mükemmel bir video çözümü tamamlarken, yüksek çözünürlüklü sabit veya hareketli kameralar, herhangi bir olayın detaylarını yakından görmek ve görüntünün daha ayrıntılı görülmesi için zum yapmak üzere konuşlandırılabilir.

Koridor Görünümü , hastane koridorları gibi dar dikey alanları izlemek için oldukça etkili bir yol sağlayan bir özelliktir. 9: 16 x 3: 4 en-boy oranında görüntü üreten kameraların, uzun ve dar alanlarda etkin bir şekilde çalışmasına ve bant genişliğini ve video depolama gereksinimlerini en aza indirerek disk alanı ve ağ alt yapısından tasarruf sağlar. 

Bir suçla ilgili aktiviteyi tespit etmek ve caydırmak için oldukça değerli bir araç sunarken, bir video gözetim sistemi hastane ortamında, koğuşta dolaşan, yaşlı veya zihinsel rahatsızlığı olan bir hasta bulmak gibi birçok başka amaçla kullanılabilir.

WiseStream tamamlayıcı sıkıştırma teknolojisi: Bir hastanenin yüksek çözünürlüklü videoyu operasyonel veya kanıt amaçlı depolaması gerektiği zaman, son nesil Tam HD ve 4K kameralar maliyetli hale gelebilir. Bunun nedeni, çok pikselli, yüksek çözünürlüklü görüntülerin, tam çerçeve hızı ve çözünürlükte kaydedildiğinde bir NVR veya sunucunun kapasitesini çok hızlı bir şekilde doldurabilmesidir.

WiseStream tamamlayıcı sıkıştırma teknolojisi, görüntüdeki harekete göre kodlama, dengeleme kalitesi ve sıkıştırmayı dinamik olarak kontrol eder. Bu, H.265 sıkıştırmasıyla birleştirildiğinde, bant genişliği verimliliği, mevcut H.264 teknolojisine kıyasla% 75’e varan oranda iyileştirilebilir ve böylece kameraların kullanılabilir bant genişliği dostu kamera aralıkları olmasını sağlar. Wisestream II, Wisenet X serisi kameralar ile birleştirildiğinde bant genişliği verimliliğini% 99’a kadar artırıyor(Hareketsiz bir alanın Tam HD görüntüsünü 50Kbps ile izlemek ve kaydetmek gibi).

H.265 sıkıştırmaya sahip kameralar yardımıyla video depolama gereksinimlerini azaltarak hastaneler, yüksek çözünürlüklü kameralar tarafından çekilen mükemmel görüntülerden tam olarak yararlanmak için normalde gereken kayıt ve depolama aygıtları için gerekli yatırımını ve işletme maliyetlerini en aza indirebilir.

Video Yönetimi: Hastanelerde güvenlik sisteminin kolay kullanılabilir olmaması zamanla değişen güvenlik personeli arasında soruna neden olabilmektedir.  Bu nedenle Hanwha Techwin, ağ kameralarının, kayıt cihazlarının ve sunucularının verimliliğini ve kullanım kolaylığını en üst düzeye çıkaran yönetim yazılımı sunmaktadır. Wisenet (Hanwha Techwin)’den Smart Security Manager (SSM) Enterprise, tamamen entegre bir güvenlik çözümü sunmak için hırsız alarmları, yangın algılama, erişim kontrolü ve ANPR (araç plakası tanıma) gibi üçüncü parti sistemler ile entegrasyonu kolaylaştırır.

 

Daha ayrıntılı bilgi için: securiturk.com veya elektronik-guvenlik.com