Hanwha Techwin’den Düz Göz Tipi Kameralar

Yağmurlu havalarda özellikler şiddetli yağmurdan gelen nem de genellikle kameraları düzgün görüntü almasını engellemektedir. Özellikle kubbe tipi kameraların kubbe kapağı ıslandığında buğulanmaya veya su damlacıklarından kaynaklı ışık kırılmasına neden olur. Bu durum da net bir şekilde izlemeye engel olabilmektedir.

Düz Göz Kameralar

Bu sorunu çözmek için Hanwha Techwin, yüksek nemli ortamlarda bile net bir izleme sağlayan 4 adet düz gözlü kamera (QNE-6080RV (W) ve QNE-7080RV (W)) yayınladı.Yeni modellerin ana özelliği, gözetleme kamerasını çevreleyen kubbe şeklindeki şeffaf kapağın olmaması.

2 Megapiksel QNE-6080RV (W) ve 4 Megapiksel QNE-7080RV (W) her biri, kubbe kapağı yerine lensin önüne uygulanan düz bir yüzeye sahip bir pencere kapağına sahiptir.Kapağın çıkarılması, nem nedeniyle görüntü problemini ortadan kaldırır ve ağır sağanağın ortasında bile net görüş sağlar.Aynı zamanda, kubbe kapağındaki kirlenme veya çizikler nedeniyle bozulmuş görüntüleme sorununu da en aza indirir.

  • Motorize değişken odaklı lens, görüntüleme açılarının serbestçe ayarlanmasını sağlar.

Kızılötesi İzleme

Ek olarak, her konum için daha geniş ve daha hassas izleme olanağı sağlayan -en uygun görüntüleme açıları için- bir uygulama mevcuttur.Kızılötesi (IR) ışık fonksiyonu sayesinde, kameralar gece 30 metreye kadar olan nesneleri tanımak için oldukça etkilidir.

Bu kameralar ayrıca Hanwha Techwin’in çeşitli akıllı video çözümleme işlevlerini de destekliyor.Odaklama tespiti, harici titreşim nedeniyle kameranın netliğinin bozulması durumunda kullanıcıyı uyarır ve buğulanma fonksiyonu sis veya duman nedeniyle ekran bulanıksa, görüntüyü düzeltir.Arka ışığın yoğunlaşması nedeniyle özne tanımlaması mümkün olmadığında, geniş dinamik aralık (WDR) işlevi, parlak ve net nesne tanımlaması için görüntüyü düzeltir.

  • Kubbenin çıkarılması daha hızlı montaj anlamına gelir, çünkü çıkarma ve takma işlemi artık ortadan kaldırılmıştır.

Kolay ve Sorunsuz Kurulum

Kubbenin çıkarılması, sabit bir durumda bile izleme yönünün etkin bir şekilde ayarlanmasını sağlar. Ek olarak kubbeden kaynaklı kızılötesi led bozulmaları da ortadan kaldırılmış olur. 

Hanwha Techwin’deki bir kaynak, “ Kamera sistemleri için akıllı teknoloji önemlidir. Ancak bu kameralar başlangıçta güvenlik için kurulduğundan, çevresel etkilerin izleme işlevini bozmaması önemlidir.Önemli olan, yüksek nem oranına sahip aşırı iklim koşullarında bile yüksek dayanıklılığa dayanan net izlemeolanağıdır”diye ekliyor Hanwha Techwin. Ürünlerini zorlu şartlarda dayanıklı hale getirmek için teknik kapasitesini artırmaya devam edecek.