Hanwha Techwin, Karbon Ayak İzi sertifikası aldı.

Küresel ısınmaya en büyük katkı insanoğlunun giderek artan enerji iştahı olarak gösteriliyor. Kalabalıklaşan dünya nüfusu için gerekli enerji miktarı gitgide artıyor. NASA bilim adamları tarafından yapılan bir analizde, 2014 yılı 1880’den bu yana en sıcak rekorun sahibi oldu. . Aşağıda Nasa’nın 2014 yılı tarihli 100 yıllık sıcaklık artış videosunu görebilirsiniz.

Üretilecek her üründe çevrenin de düşünülmesi en önemli etken haline geldi.

Wisenet (Hanwha Techwin) in her ürün gerekebilecek en düşük gücü harcayacak şekilde tasarlanmaktadır.

Aşağıdaki tabloda etkin halde çalışan iki kameranın harcadığı güç miktarı görülmektedir. Modeller XND-6080RV ve SNB-9000’dir.

 

2 Megapiksellik Wisenet XNB-6000 sabit kamera, XNO-6080R kendinden muhafazalı kamera, XND-6080R kubbe ve XNP-6370RH 37X PTZ kubbe tip kamera, sera ve karbondioksit salımlarını  en aza indirgeyen çevre dostu ürünler olarak kabul edilmiştir.

Karbon Ayak İzi sertifikası, Carbon Trust tarafından 2007 yılında Birleşik Krallık hükümeti tarafından iklim değişiklikleri ile mücadele için kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından verilir. Sertifikasyon, bir ürünün üretim, dağıtım, kullanım ve imha etme dahil olmak üzere tüm yaşam döngüsü kaynaklı karbon salımlarını ölçer. Karbon salım seviyeleri, belgelendirme için uygunluğu belirlemek için uluslararası değerlendirme PAS 2050 ölçüm standartlarına uygun olarak çevre üzerindeki etkileri açısından değerlendirilir.

Karbon Ayak İzi sertifikası, 2009’da kendi Karbon Ayak İzi Etiketleme Sistemini benimseyen Kore de dahil olmak üzere dünyaya yayılmıştır. Sistem, ürünün ürün ömrü boyunca üretilen karbon salımlarıyla etiketlenmesini içermektedir. Çevre Bakanlığı tarafından denetlenir ve Kore Çevre Endüstrisi ve Teknolojisi Enstitüsü tarafından onaylanır.

Hanwha Techwin Kasım 2010’da kameralarından birinin Karbon Ayak İzi sertifikasını kazandıktan sonra düşük karbonlu bir tüketim kültürünün geliştirilmesine katkıda bulunmaya devam etti.

Hanwha Techwin Avrupa Genel Müdürü Bob (HY) Hwang  “Kameralarımız için Karbon Ayak İzi sertifikasını elde etme çabalarımız, çevreye duyarlı bir ürün yönetim sisteminin oluşturulması yolunda anlamlı adımlar atarak ‘güvenle hareket etme’ konusundaki kararlılığımızı gösteriyor” dedi.  “Üretimden geri dönüşüme kadar, kameralarımızdan çıkan karbon salımlarının % 90’ı, geçmişte, kullanıldıklarından oluştu. Bu dört Wisenet X kameranın gerektirdiği güç miktarını en aza indirgeyerek, ayrıca ambalaj malzemelerinde iyileştirmeler yaparak sera gazı ve karbon salımlarını önemli ölçüde azaltabildik “dedi.